Najpopularniejsze Koszmary i Ich Znaczenie

Podczas każdej nocy śnimy przynajmniej dwie godziny. Nie wszystkie obrazy, które są “wyświetlane w naszej głowie” pamiętamy. Jednak są taki, których na pewno nie chcielibyśmy. Chodzi tutaj oczywiście o koszmary, które raz na jakiś czas spędzają nam smaczny sen z powiek.

W artykule przyjrzymy się najpopularniejszym niechcianym marzeniom sennym, sprawdzimy, jakie mają znaczenie i czy rzeczywiście powinny wzbudzać nasz lęk.

Popularne koszmary i ich znaczenie

Niektóre koszmary są wspólne dla milionów ludzi na całym świecie. Poniżej znajdziecie te tematy mar sennych, które z pewnością choć raz przyśniły się i Wam.

Katastrofy naturalne

Katastrofy naturalne, czyli tornada, trzęsienia ziemi, pożary lub powodzie. Podczas snów, w których napotykamy na niemożliwy do skontrolowania żywioł, czujemy się bezsilni i niezdolni do walki lub ucieczki. Sny o takiej tematyce mogą wskazywać na nasze obawy związane z problemami na jawie, które podobnie jak żywioły, są nieprzewidywalne. Sen o katastrofie naturalnej może przyśnić się nam przed budzącym emocje wyjazdem, spotkaniem, czy też wtedy, gdy borykamy się z zaufaniem do partnera.

Zmarłe osoby

Sny o zmarłych mają najczęściej miejsce wtedy, gdy stracimy kogoś bliskiego. Może on oznaczać, że trudno nam pogodzić się z jego odejściem.

Ważne wydarzenie, o którym zapomnieliśmy

Sny, w których zapominamy o ważnym dla nas wydarzeniu, stanowią prawdziwą udrękę. Mogą się one powtarzać szczególnie często u osób, które prowadzą intensywny i szybki tryb życia lub mają zbyt dużo na głowie. Na co wskazuje taki sen? Sen o przegapieniu ważnego wydarzenia mówi nam o tym, że powinniśmy odrobinę wyluzować i znaleźć czas na relaks.

Nagość

Sen o obnażeniu się w miejscu publicznym może być dla wielu osób istnym koszmarem, lecz oczywiście nie dla każdego. Śniący o nagości w aspekcie niepozytywnym, mogą obawiać się oceny innych ludzi. I to nie tylko ich wyglądu, ale również cech charakteru.

Wypadające zęby

Sen o wypadających zębach – podobnie, jak ten o nagości – może sygnalizować na brak pewności siebie. Osoby, których dręczą tego typu sny mogą obawiać się krytyki od strony innych.

Okaleczenie, tortury

Koszmary o niszczeniu przez osoby trzecie naszego ciała, może wskazywać na problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić. Nasza psychika może dawać nam, za pośrednictwem marzeń sennych, znać, że powinniśmy odnaleźć przyczynę napotkanych trudności i ruszyć dalej.

Odejście partnera

Odejście partnera w śnie nie musi być prorocze. Najczęściej wskazuje ono na brak pewności siebie w związku i poczucie “nie bycia wystarczająco dobrym” dla drugiej połówki. Co jest oczywiście bardzo często niezgodne z prawdą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *